מרכז קהילתי להשאלת כלי עבודה ולהדרכה בבנייה מחומרים ממוחזרים

תושבים רבים בעיר רוצים לגדל ירקות, צמחי תבלין או פרחים בבית, בגינה הפרטית או בגינה שמשותפת לדיירי הבניין. רבים גם רוצים לעסוק בעבודות נגרות לצורכי הבית או הגינה תוך שימוש בעץ ממוחזר.

המרכז הקהילתי להשאלת כלי עבודה ולהדרכה בעבודות נגרות ומתקני גינון מחומרים ממוחזרים מבקש ליישם עקרונות של כלכלה שיתופית וקיימות בכמה מישורים:

השאלת כלי עבודה

טופס בקשה · כתב התחייבות

המרכז כולל מחסן להשאלת כלי עבודה בסיסיים לביצוע עבודות גינון בסביבתכם הביתית. המטרה היא לעזור לכל אחד ואחד לגדל ירקות, צמחי תבלין או פרחים בסביבת הבית גם בעזרת מתקני צמחים שאפשר לבנות בקלות מחומרים ממוחזרים.

המחסן גם משאיל כלים לביצוע עבודות נגרות בסיסיות מעץ בבית או בגינה הפרטית — אדניות ומתקני שתילה נוספים, ספסלי ישיבה, שולחנות למרפסת ולגינה, ועוד. עבודות הנגרות תבוצענה, ככל האפשר, מקרשים ממוחזרים.

רשימת כלי העבודה להשאלה מפורטת בהמשך.

השאלת כלי עבודה נעשית באמצעות טופס בקשה מקוון, לפי הנחיות וכללים שמפורטים בהמשך.

ההשאלה היא ללא תשלום. נשמח לקבל תרומות משואלי הכלים, שישמשו לכיסוי הוצאות תחזוקת הכלים.

הדרכה והכוונה מקצועית

לשימושכם, ניתן להוריד מהאתר מדריכים לשימוש בכלי־עבודה ולבניית מתקנים מעץ. כרגע נמצאים ארבעה מדריכים, ובעתיד יתווספו נוספים.

המרכז גם יספק בהמשך הכוונה והדרכה לגבי אופן השימוש בכלי עבודה ומספק רעיונות למתקנים שאפשר לבנות בקלות מחומרים ממוחזרים — הן מתקנים לגידול צמחים והן מתקנים לגינה ולבית מקרשים ממוחזרים.

בהמשך גם נאפשר לתושבים לבצע עבודות נגרות ובניית מתקנים לגידול צמחים במרכז עצמו. זאת במידה שיעמדו לרשותנו מתנדבים בעלי ניסיון שיפקחו ויכוונו את העבודה במקום.

איך שואלים כלי עבודה

שואלים כלי עבודה לפי הכללים הבאים:

רשימת כלים להשאלה

כלים לעבודות גינון

כלים לעבודות נגרות

העדכון האחרון מהגינה (מ־‎2018·12·23‏): זוכרים את אורה. וגם: סדרת פעילויות מקסימות בחודשים הקרובים - הוציאו יומנים!
צפיה בכל העדכונים תוכנית חודשית